kreatywna młodzież

innowacje techniczne


Serdecznie zapraszamy młodzież warszawskich szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie na innowacje techniczne. Pomysły innowacji mogą dotyczyć dowolnej dziedziny życia; mogą być związane z profilem szkoły lub dotyczyć pozaszkolnych zainteresowań uczniów. Grupom młodzieży uczestniczącym w konkursie zapewnione zostanie wsparcie merytoryczne oraz środki finansowe na przygotowanie prototypów. Autorzy najlepszych projektów innowacji otrzymają nagrody finansowe. Sam proces zgłaszania i wyboru pomysłów będzie miał miejsce od stycznia 2019 r. Teraz pragniemy zaprosić młodzież do skorzystania z dwóch form działań inspirujących:

Pierwsza z nich to warsztat SmartCity, który odbędzie się 5 grudnia 2018 r. w Centrum Zielna, (ul. Zielna 37). Rozpoczęcie o godz. 11.00 (zapewniamy poczęstunek). Warsztat poprowadzi Bartosz Sokoliński, Dyrektor Biura Rozwoju i Innowacji Agencji Rozwoju Przemysłu, który zajmuje się m.in. zarządzaniem, kreowaniem wizji, rozwojem innowacji oraz szkoleniami kreatywnymi.

Druga forma to warsztaty inspirujące prowadzone przez studentów Kół Naukowych Politechniki Warszawskiej. Warsztat byłby realizowany w Państwa szkole, w dogodnym dla Państwa terminie ustalonym indywidualnie z przedstawicielem Koła Naukowego (w listopadzie lub grudniu). Studenci podzieliliby się tym jak powstają innowacyjne pomysły w Kołach Naukowych i zachęcaliby młodzież, by poszukiwała nowych rozwiązań w rożnych dziedzinach życia. A w przyszłym roku młodzież będzie mogła zgłosić swoje pomysły do konkursu na innowacje. Zachęcamy do tego, by zgłosić "zapotrzebowanie" na taki warsztat lub warsztaty. W odpowiedzi otrzymacie Państwo kontakt do studenta w celu indywidualnego ustalenia terminu.

Aby wziąć udział w warsztacie SmartCity należy do 3 grudnia 2018 r. na adres: s.piwowarczyk@pcyf.org.pl przesłać mailowe zgłoszenie zawierające: imię, nazwisko i numer telefonu. Na ten sam adres proszę także kierować zgłoszenia zapotrzebowania na warsztaty inspirujące.